
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Reference Type | Shunt Adjustable Precision References |
| Output Voltage | 2.495 V to 36 V |
| RoHS | Compliant |
| Shunt Current | 100 mA |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Adjustable |
| Cathode Current | 100 µA |
| Initial Accuracy | 0.5 % |
Stock: 1570
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10531
Ext.Price$0.10531
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10531 | $0.10531 |
| 10 | $0.09872 | $0.98720 |
| 50 | $0.09254 | $4.62700 |
| 100 | $0.08663 | $8.66300 |
| 500 | $0.08109 | $40.54500 |
| 1000 | $0.07993 | $79.93000 |
| 3000 | $0.07879 | $236.37000 |
| 5000 | $0.07693 | $384.65000 |
